Powrót do listy aktualności

24 stycznia, 2019

Stawiamy na ekologię – EKOlogiczne rury karbowane QRK

Jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy produkcję karbowanych, wielowarstwowych rur osłonowych przeznaczonych do ochrony kabli układanych w ziemi. Karbowana ścianka zewnętrzna zbudowana jest z dwóch warstw polietylenu, z czego jedna, wewnętrzna, z materiału wtórnego a zewnętrzna z pierwotnego, barwionego na właściwy kolor. Ścianka wewnętrzna jest tradycyjnie dla naszych rur gładka.

Ta unikalna technologia produkcji pozwala na wykorzystanie w procesie produkcyjnym materiałów pochodzących z recyklingu, przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego, a jednocześnie pozwala na uzyskanie produktu posiadającego doskonałe parametry mechaniczne przy zachowaniu wysokich walorów estetycznych (właściwa barwa), z czego znane są nasze produkty.

Nowe rury karbowane dostępne są zarówno w odcinkach QRK EKO oraz w kręgach QRK EKO Flex.

Wspólnie z nami dbaj o środowisko naturalne – zamów rury EKO już dziś.

QRK EKO

QRK EKO FLEX

Innowacyjne strukturalne wielowarstwowe rury karbowane QRK EKO są wynikiem realizacji projektu pt. „Wdrożenie nowej technologii produkcji rur strukturalnych (karbowanych) z HDPE ze ścianką wielowarstwową”, dofinansowywanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014 – 2020, Działania 3.2 Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R, Poddziałanie 3.2.2. Kredyt na innowacje technologiczne.